Gündeme bomba gibi düşen dizi: “How I Met Your Father” dizisine bir de bu gözle bakın

Seyirci yeni versiyonundan da hemen hemen aynı bir beklenti içine girecek. Bu da beraberinde birçok soruyu getirecek: Geçmiş seriye bağlı kalınacak mı, gerçekten istediği etkiyi görecek mi? Ya da gençlerin tabiriyle bazı şeyler “cringe” mi gelecek?

Herkese sımsıcak bir Haziran gününden kocaman selam! Bugünkü gündemimiz başlıktan da gördüğünüz üzere “How i Met Your Father!” 2021 senesi ile yayın hayatına başlayan dizi çekimi esnasında birçok eleştiriye maruz kalmıştı. “Zaten birini izledik, buna gerek var mı?”, “Devamı şeyler yapmak risk değil mi?” gibi birçok eleştiriyi ve hatta buraya eklediklerimden daha da ağır olan yorumları bende hayran sayfalarından takip etmiştim. Açık konuşmak gerekirse eleştirilerin bir kısmına o dönemde katılmamak elde değildi çünkü düşündüğünüzde, zamanında sevilen bir işi tekrar farklı bir proje ile ele almak güzel olduğu kadar da yeni bir içerikten çok daha riskli. How I Met Your Mother, zamanında çok fazla ilgi görmüş ve hâlâ daha sevilip izlenen bir dizi.  Seyirci yeni versiyonundan da hemen hemen aynı bir beklenti içine girecek. Bu da beraberinde birçok soruyu getirecek: Geçmiş seriye bağlı kalınacak mı, gerçekten istediği etkiyi görecek mi? Ya da gençlerin tabiriyle bazı şeyler “cringe” mi gelecek?

How I Met Your Father

Dizinin kadrosu Mother versiyonundan alışık olduğumuz gibi

Yönetmenliğini “Mother” versiyonunda olduğu gibi yine Pamela Fryman üstleniyor. “This is Us” senaristleri ile isimlerini daha çok duyuran Isaac Aptaker ve Elizabeth Berger’de bu hikayenin yaratımını üstlendikleri dizi, 10 bölümlük ilk sezonu ve yepyeni kadrosuyla izleyici ile buluştuğunda ben ancak Disney+ platformuna erişimim olunca izleme fırsatı buldum. Yalan değil ilk birkaç bölüm bırakıp bırakmamak için çok savaş verdim fakat, sezonun sonlarına doğru ekibi benimsediğimi fark ettim. Kadroda How I Met Your Mother’da da karşılaştığımız gibi 6 kişilik bir arkadaş grubu var.  Ama biri var ki ismini geçirmezsem bu sefer benim içim rahat etmez. “O kim mi?” İzleyenlerin ezbere bildiği epik dizi “Sex and The City”‘nin biricik Samantha’sı Kim Cattrall, Sophie’nin 2050’deki gelecek halini canlandırıyor.

How I Met Your Father – Hilary Duff

“Her şey oyuncuların rollerini ne kadar benimsedikleri ile ilgili”

Kesinlikle sezonun sonlarına doğru bu yeni ekibe çok alışıyorsunuz ve bir sonraki sezon için beklemeniz gereken ayları hesaplıyorsunuz. Karakterlerin yaşantıları çoğu yönden diğer işler ile benzerlik gösteriyorken belli konularda da oldukça -izleyenler anlayacaklardır- “Friends” dizisinin de ele aldığı olaylar ağına benziyor. Burada konuya geniş bir çerçeveden bakalım. Yayın tarihine bir arkadaş grubunun iş, aşk ,sosyal hayat gibi birçok farklı konudan ele alıp bunu insanlara sunan ilk dizi Friends’ti.  Yayın hayatına 1994 ile başlayıp 2004 ile bitirmesiyle ardından gelen boşluğu How I Met Your Mother doldurmuştu. Ortaya bir fikir koyarken kendinden önceki şeylerden de esinlenmiş olmaları gayet normal olduğunu düşünüyorum ve How I Met Your Father’ın da hepsinden bir şeyler alıp harmanlanması normal geliyor. Sadece sürece bakacak olursak hepsinin ayrı bir tadı var ve her şey oyuncuların rollerini ne kadar benimsedikleri ile ilgili.

2. Sezonda karmaşık ilişkiler devam ediyor

Şahsi görüşüm 2. Sezonu yayınlanmış olmasıyla izledikten sonra daha da belirginleşti. Devam sezonları geldikçe izlemeyi bırakmayacağım bir dizi olsa da benim için diğer iki dizinin üstüne çıkacak bir iş maalesef değil.. En çok tartışılan konulardan biri olduğu için kendi düşüncemi de paylaşmak istedim. Az önce de söylediğim gibi 2. Sezonu ile geri dönen dizi yepyeni içerikleri ve ilk sezonda bırakmış olduğu karmaşık ilişkiler döngüsünü çözmeye ve üstüne yenileri eklemeye geldi! Her bölümü 25-30 dk arası olması ile tam bir sitcom tadında. Dizi ekibinin fragmanlarda da gördüğümüz gibi Mother versiyonundan da tanıdığımız ve artık arkadaş gruplarımızın bir parçası olarak benimsediğimiz birbirinden güzel karakterler de yıllar sonra konuk oyuncu olarak rollerini tekrar canlandırmaya geliyor. O eski günlere bir de bu zamandan bakıyorlar. Bunu yapacaklarını kim tahmin edebilirdi ki?

Küçük bir spoiler! Barney’i özlediğinizi biliyorum, gelmekte olan yaz akşamlarını balkonda geçirirken size eşlik edecek diziyi buldunuz! Sizde benim gibi bir şans verip denemeye değer diyerek yeni bir hikayenin kapısını aralayabilirsiniz. Bence seveceksiniz… Kadrosu ile sevdiğimiz birçok ismi bir araya toplayan dizi şimdi Disney+ ! İyi seyirler!

sudepamukcu
sudepamukcu

Çeşitli sayfalarda İçerik Editörlüğü yapmış olan Pamukçu, Uludağ Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisidir. Haziran 2023'den bu yana Siyah Dergi yazarıdır.

Articles: 11

Leave a Reply

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyicinizi lütfen kapatın!

Reklamları engellemek için uzantılar kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyicileri devre dışı bırakarak bize destek olun. Tarayıcınızdan reklam engellemeyi kapatmanız demek Siyah Dergi\'nin sürdürülebilir bir proje olmasına destek olmak demektir. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock