Taylor Swift 3 haftadır “The Tortured Poets Department” ile listelerde lider! 

Taylor Swift yeni albüm ne zaman soruları arasında boğulduğumuz günlerde Swift öyle bir albümle çıkageldi ki listelerde hâlâ lider. The Tortured Poets Department, Travis Scott’ın Utopia’sının geçen yaz ilk dört haftasında lider olmasından bu yana ilk üç haftasını zirvede geçiren ilk albüm oldu.

Taylor Swift’in The Tortured Poets Department albümü Billboard 200 listesinde (18 Mayıs tarihli) üst üste üçüncü haftayı da 1 numarada geçirerek 2020 tarihli Folklore’un ilk altı haftasını 1 numarada geçirmesinden bu yana ilk üç haftasını listenin zirvesinde geçiren ilk albüm oldu.

BILBOARD’IN TOP 200 LİSTESİNDE “SWİFT” RÜZGARI ESİYOR

Billboard 200 listesi, Luminate tarafından derlenen eşdeğer albüm birimleri cinsinden ölçülen çok ölçütlü tüketime dayalı olarak ABD’de haftanın en popüler albümlerini sıralamaktadır. Swift, Billboard 200’de 72. kariyer haftasını 1 numarada geçirerek solistler arasındaki rekorunu yeniledi.

11 şarkılık yeni albüm, daha önce yayınlanan iki single “Houdini” ve “Training Season “ın ardından 13 Mart’ta duyuruldu. İlk single geçtiğimiz Kasım ayında yayınlanmış ve o ay Billboard Hot 100 listesinde 11 numaraya kadar yükselmiş, ikinci single ise Mart ayında 27 numaraya kadar çıkmıştı. Üçüncü single “Illusion” ise 27 Nisan’da listeye 43 numaradan giriş yaptı.

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam etti. Şu anda Siyah Dergi için içerik üretiyor ve üyelerine eğitim veriyor.

Articles: 84

Leave a Reply