Midjourney nedir, nasıl kullanılır? Midjourney Discord ile yapay zeka görüntüleri oluşturun!

Yapay zeka kullanarak resim oluşturmak için başvurabileceğiniz pek çok uygulama var. Yine de, Temmuz 2022’de beta formunda piyasaya sürülen Midjourney en iyi ve en popüler seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. Midjourney ai nedir sorusuna cevap arayacağımız bu yazımızda midjourney nasıl girilir, kullanılır, satın alınır gibi sorulara da yanıt vereceğiz.

Oluşturduğu olağanüstü görsellerle dikkatleri üzerine toplayan bu yapay zeka aracını kullanmak bir hayli zevkli. Midjourney ile neler yapılabilir diye düşünüyorsanız eğer bu sorunun cevabını bulmak çölde balık bulmak gibi zor. Midjourney ile yapay zeka görsel oluşturma Midjourney 5.2 ile artık başka bir seviyeye atladı. İşte sizler için hazırladığımız Midjourney kullanım rehberi…

MİDJOURNEY NEDİR?

Midjourney, metin tabanlı komutları kullanarak özgün görseller oluşturan etkileyici bir yapay zeka programıdır. Profesyonel kalitede içerikler oluşturmak için sadece birkaç talimat yeterlidir.

MİDJOURNEY NE KADAR, KAÇ TL?

Midjourney’in kullanımı ücretsiz değil. Giriş ücreti ayda 10 dolar (325 TL) veya yılda 96 dolardan (3 BİN 120 TL) başlıyor ve bu da size ayda 3,3 saatlik görüntü oluşturma süresi sağlıyor (görüntülerin işlenmesi genellikle yaklaşık bir dakika sürüyor). Bununla birlikte, çok fazla yapay zeka sanatına ihtiyacınız varsa, nihai sonucun kalitesi sizi bir aboneliğe teşvik edebilir.

MİDJOURNEY NASIL KULLANILIR?

Midjourney, Discord platformu üzerinden çalışır. Midjourney kanalına katılarak başlayabilirsiniz. Discord hesabınız yoksa, ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekebilir. Sonraki adımlar, Midjourney hizmet şartlarını kabul etmek ve abonelik katmanlarından birine kaydolmaktır. Farklı abonelik seviyelerinin özelliklerini özetleyen bir tablo alırsınız.

Midjourney, kullanımı hakkında detaylı açıklamalar sunar. Daha pahalı abonelik seviyelerinde olmadığınız sürece, talimatlarınızı yazarsınız ve oluşturulan görselleri diğer kullanıcılarla paylaşırsınız. Başlangıçta, web arayüzündeki “#newbie” kanallarından birine katılmanız gerekir. Farklı sanat stillerini keşfedebilir ve farklı sonuçlar elde etmek için talimatları inceleyebilirsiniz.

MİDJOURNEY PROMPTLARI/KOMUTLARI

“#newbie” kanalına gidin, “/imagine” komutunu yazın ve talimatlarınızı belirtin. İlk kez bir yapay zeka görüntü oluşturucusu kullanıyorsanız, isteğinizi detaylı bir şekilde açıklayın. Daha sonra, oluşturulan dört görüntü arasından seçim yapabilir veya isterseniz daha fazla düzenleme seçeneği için görüntülerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Ayrıca “/describe” komutunu kullanarak bir görüntüye dayalı metin istemi alabilir veya “/blend” komutunu kullanarak en fazla beş farklı görüntüyü birleştirebilirsiniz. Web’deki görüntüleri veya cihazınızdaki dosyaları kullanabilirsiniz.

MİDJOURNEY İLE YAPAY ZEKA GÖRSEL OLUŞTURMA

Çeşitli parametreler ekleyerek isteklerinizi özelleştirebilirsiniz. Örneğin, görüntünün boyutunu değiştirmek veya belirli bir karakter veya tarz için referans eklemek mümkündür.

Midjourney, metin tabanlı talimatları kullanarak benzersiz görseller üreten son derece etkileyici bir yapay zeka uygulamasıdır. Sadece birkaç talimatla bile profesyonel kalitede içerikler oluşturmanıza olanak tanır.

Orjinal çeviri: Gizmodo

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam etti. Şu anda Siyah Dergi için içerik üretiyor ve üyelerine eğitim veriyor.

Articles: 84

Leave a Reply