“Tulsa King” 2. Sezon var mı?

İlk sezonuyla büyük beğeni kazanan Paramount+ dizisi Tulsa King, 2. Sezonuyla bu sonbaharda geri dönüyor. Aksiyon dolu sahneler ve entrikalarla dolu olan Tulsa King 2. Sezon heyecanla bekleniyor.

Tulsa King, Oklahoma’da yeni bir suç imparatorluğu kuran eski mafya patronu Dwight “The General” Manfredi’yi Sylvester Stallone’ın başrolde canlandırdığı bir yapım. İkinci sezon fragmanı, Dwight’in cesurca “Tulsa artık bana ait. Ben kimseye hesap vermem.” diyerek imparatorluğunu güçlendirme çabalarını ve Kansas City mafyası ile yerel bir işadamından gelen tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir sezonu vurguluyor.

TULSA KING 2. SEZON ÇIKIŞ TARİHİ

Tulsa King’in ikinci sezonu, 15 Eylül Pazar günü prömiyer yapacak.

TULSA KING 2. SEZON OYUNCULARI

Tulsa King 2. Sezon kadrosunda Sylvester Stallone, Martin Starr, Jay Will, Max Casella, Vincent Piazza, Tatiana Zappardino, Annabella Sciorra, Domenick Lombardozzi, Andrea Savage, Garrett Hedlund ve Dana Delany yer alıyor.

Yeni katılan oyuncular arasında Neal McDonough ve Rich Ting bulunmaktadır.

TULSA KİNG İZLE HANGİ PLATFORMDA?

Tulsa King 2. Sezonu, Paramount+ platformunda yayınlanacak. Birinci sezon da şu anda Paramount+ üzerinden izlenebilir durumda.

TULSA KING YAPIM EKİBİ

Dizi, Yellowstone’un yapımcısı Taylor Sheridan tarafından yönetici yapımcılığı yapılan ve The Sopranos ve The Wolf of Wall Street gibi yapımlarda çalışmış olan Terence Winter tarafından yazıldı. 2. Sezon için Tulsa King ekibine yönetmen Craig Zisk katıldı.

Ancak Tulsa King’in ikinci sezonu biraz çalkantılı oldu. Winter ile yapımcı Sheridan arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle The Hollywood Reporter’a göre başyapımcı ve senarist görevinden ayrıldı. Winter daha sonra diziye başyazar olarak geri döndü ve Zisk prodüksiyon görevlerini üstlendi. Set sırasında bazı figüranların kötü muamele gördüğüne dair raporlar bulunsa da (Zisk tarafından reddedildi), dizi ikinci sezonu için hayranlar arasında heyecan yaratmaya devam etti.

SYLVESTER STALLONE KİMDİR?

Hollywood’un en tanınmış isimlerinden biri olan Sylvester Stallone, genellikle aksiyon filmleriyle tanınan bir oyuncu, senarist ve yönetmendir. Sylvester Stallone, profesyonel bir oyuncu olarak ilk kez 1971 yapımı Woody Allen filmi “Bananas”da rol aldı.

Asıl çıkışını yaptığı film, 1976 yapımı “Rocky”dir. Bu filmde hem başrolü üstlenen hem de senaryosunu yazan Stallone, Rocky Balboa karakteriyle sinema dünyasına büyük bir etki yarattı. Rocky; En İyi Film, En İyi Yönetmelik ve En İyi Kurgu Akademi Ödüllerini kazandı.

Rocky karakterini birçok devam filminde canlandırdı ve bu serinin yanı sıra “Rambo” serisiyle de büyük başarı elde etti. Aksiyon filmlerindeki karakterleriyle tanınan Stallone, ayrıca “Demolition Man”, “Cliffhanger”, ve “The Expendables” gibi filmlerde başrollerde yer aldı ve bazılarını yönetti.

Tulsa King 2. sezon fragman izle
Sudem Kaynak
Sudem Kaynak

Sudem Kaynak, edebiyat, sinema ve müzik alanlarına ilgi duyuyor. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi.

Articles: 7

Leave a Reply