Paul Mescal’dan ‘Gladyatör 2’ geliyor! Gladyatör 2 ne zaman çıkacak?

Paul Mescal’in başrolde olduğu Gladyatör 2’nin ilk görselleri Vanity Fair tarafından yayımlandı. ‘Gladyatör 2’ ne zaman vizyonda sorusunun yanıt bulduğu haber seyircileri heyecanlandırmaya yetti.

Yönetmenliğini Ridley Scott’ın üstlendiği film, 22 Kasım 2024’te sinemalarda izleyiciyle buluşacak. Peki, Gladyatör filminin konusu nedir? Gladyatör 2 ne anlatıyor?

GLADYATÖR 2 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Ridley Scott’ın olduğu film 22Kasım 2024’ten itibaren sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Gladyatör 2’nin 22 Kasım’da vizyona girmesiyle birlikte, hikayenin Russell Crowe’un Maximus’unun canını vererek çökmüş ve yozlaşmış toplumun liderliğini alaşağı etmesinden sonraki yıllarda nasıl devam ettiğini dünyanın geri kalanına anlatmaya hazırlanacak. Mescal’ın canlandırdığı ana karakter, en son orijinal filmde Connie Nielsen’in canlandırdığı soylu kadın Lucilla’nın genç oğlu olarak görülen Lucius. Nielsen devam filminde de geri dönüyor ve kurgusal Gladyatör hikayesinin gerçek hayattaki birkaç figüründen birini, merhum imparator Marcus Aurelius’un kızını canlandırıyor. Gerçek tarihte Lucilla, babasının ölümünden sonra Roma’nın aldığı yönden umutsuzluğa kapılan ateşli bir devrimciyi oynuyor.

GLADYATÖR 2 NE ANLATIYOR?

Hikaye, Roma İmparatorluğu’nun eski varisi Lucius’un, ortak imparatorlar Caracalla ve Geta döneminde general Marcus Acacius tarafından evi işgal edildikten sonra gladyatör olmasını anlatıyor.

Gladyatör’ün hem Commodus hem de Maximus’un ölümüyle sona erdiği düşünüldüğünde, devam filminin yeni bir ipucunu takip etmesi gerekiyordu. Hikaye Commodus’un kız kardeşi Lucilla’nın, ölen Maximus’u idol olarak gören oğlu Lucius Verus ile devam ediyor. Konu hakkında pek bir şey bilinmese de, film yapımcıları Nisan 2024’te CinemaCon’da bitmemiş bir fragman gösterdiler.

Klipte Lucius’un Roma kıyafetleri içinde büyük stadyumlarda devasa kalabalıkların tezahüratları eşliğinde bir dizi düşmanla kapıştığı görüntüler yer alıyordu. Lucius insanların yanı sıra babunlarla ve bir sahnede kumla kör ettiği kızgın bir gergedanla da karşılaşıyor. Başka bir dövüş sahnesinde, Lucius köpekbalıklarının istila ettiği suyla dolu bir stadyumda, teknelerdeki düşmanlarıyla savaşıyor.

PAUL MESCAL GLADYATÖR 2 HAKKINDA NE SÖYLEDİ?

Mescal, aslında seçmelerine katılmadığı Lucius rolünü üstlenme konusunda “gergin” olduğunu itiraf etti. Aftersun oyuncusu Şubat 2023’te The Hollywood Reporter’a verdiği demeçte, Scott’la yaptığı kişisel bir görüşmenin ardından rolün kendisine teklif edildiğini söyledi.

“Ve bunu başarabildiğim için çok gururluyum,” dedi. “Bu göz korkutucu bir başarı. Gergin olduğum ama yapabileceğimi hissettiğim bir şey.” Rolüne hazırlanırken, yayın organına rolün fiziksel yönlerine “odaklanmayı” önemsemediğini söyledi.

Mescal THR’ye verdiği demeçte, “Elbette karakter için gereken fiziksel bir sağlamlık var ama bunun ötesinde, ilgilenmiyorum” diyor. “Bu adam dövüşmeli ve bir canavar olmalı. Ve bu benim için nasıl görünüyorsa ve nasıl hissettiriyorsa öyle olacak.” Diğer aksiyon filmleri için “Bazen filmleri izliyorum ve ‘Bu kişi gerçek gibi görünmüyor’ diyorum” dedi.

Ağustos 2023’te Esquire ile film hakkında konuşurken Mescal, karakterleri “tamamen ayrı” olduğu için Crowe ile rol hakkında henüz konuşmadığını söyledi. “Ne hakkında konuşacağımızı bilmiyorum” diyen Crowe, yine de Crowe’un film çekimlerindeki hikayelerini “duymayı çok seveceğini” sözlerine ekledi.

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında gazetelerde çalıştı. Bianet, Haberler.com ve Sondakika.com'da "Haber Editörü" ve "SEO Editörü" pozisyonlarını doldurdu. Şu anda gdh.digital'de "SEO Editörü" olarak çalışıyor ve Siyah Dergi için içerik üretiyor, üyelerine eğitim veriyor.

"Vesikalık" adında bir de kitabı bulunuyor.

Articles: 96

Leave a Reply