Bir dönemin efsanesi CNBC-e, Türkiye’ye “Merhaba” dedi! Yayın tarihi, frekansı, dizileri ve filmleri hakkında detaylar ise netleşmeye başlıyor


Yayınladığı birçok Amerikan dizisi ve ekonomi programlarıyla hatırımızda kalan CNBC-e, 9 yılın ardından yeniden Türkiye’ye dönme kararı aldı. Yavaş yavaş detayların belli olduğu kanal hakkında CNBC-e frekansı, dizileri, filmleri ve başlangıç tarihi netleşmeye başladı.


CNBC-e Türkiye, 2000 yılında yayın hayatına başlamış ve 5 Kasım 2015 tarihinde yayın hayatına son vermişti. Kanalın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Türkiye’den seyircilere “Merhaba” denildi. Böylelikle “CNBC-e yeniden açılır mı?” sorularına da yanıt verilmiş oldu.

CNBC-E TÜRKİYE GERİ DÖNDÜ

Sevilen kanal, 2015 yılında Discovery Communications tarafından satın alınarak 6 Kasım 2015 tarihinde yayın hayatına son vermiştir. Yerine TLC Türkiye kanalı yayına başlamıştır. CNBC-e’nin kapatılması, Türkiye’deki izleyiciler için önemli bir değişiklik olmuş ve ekonomi odaklı yayınların yerini daha genel eğlence içerikleri almıştı.

24 Mayıs 2024 tarihinde kanalın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada CNBC-e’nin Türkiye’de yeniden yayına başlayacağı duyuruldu. Kanal, izleyicilerine “Merhaba” dedi.

CNBC-E TÜRKİYE YAYIN BAŞLAMA TARİHİ BELLİ OLDU

“Merhaba” tweeti sonrası peşi sıra paylaşımda bulunan CNBC-e bugün (27 Mayıs) “Televizyona renk geldi! CNBC-e 10 Haziran’da yayında” açıklamasında bulunarak kanalın yayın tarihini resmî olarak ilan etti.

CNBC-E YAYIN AKIŞI

10 Haziran’da yayına başlayacak olan kanalın yayın akışı, oynatacağı dizi ve filmler hâlâ merak ediliyor. Konu hakkında kanalın sosyal medya hesaplarında henüz bir paylaşım yok. Ancak eski CNBC-e dizi ve filmlerinin gösterilmesi bekleniyor. 

CNBC-e 10 Haziran yayın akışı aşağıdaki gibidir:

  • 19:00 MARKETING MEDIA MONEY
  • 19:15 LETTERBOX TÜRKİYE
  • 20:30 THE SIMPSONS
  • 21:00 AMERICAN GREED
  • 22:00 THE ELON MUSK SHOW
  • 23:00 THE TONIGHT SHOW JIMMY FALLON
  • 23:50 THE SIMPSONS

CNBC-E FREKANSI

9 yılın ardından yeniden yayına geçecek olan TV kanalın hakkında CNBC-e frekans 2024’ü belli oldu. İşte CNBC-e frekans bilgileri:

Kanal AdıCNBC-E
Frekansı11837
Polarizasyon DeğeriV – Dikey
KapsamaBatı
SR30000
FEC2/3
Paket İsmiTÜRKSAT MPEG-4 PAKET 36
TipSD
ŞifreŞifresiz
Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam etti. Şu anda Siyah Dergi için içerik üretiyor ve üyelerine eğitim veriyor.

Articles: 90

Leave a Reply

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyicinizi lütfen kapatın!

Reklamları engellemek için uzantılar kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyicileri devre dışı bırakarak bize destek olun. Tarayıcınızdan reklam engellemeyi kapatmanız demek Siyah Dergi\'nin sürdürülebilir bir proje olmasına destek olmak demektir. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock