Dune 3 için ilk yeşil ışık yandı! Dune 3 çıkacak mı? 

Dune 3 için, Dune: Çöl Gezegeni’nin gişedeki başarısının ardından yeşil ışık yanacak gibi görünüyor. Dune’un devam filmi 1 Mart’ta vizyona girmişti ve dünya çapında 182,5 milyon dolar hasılat elde etmişti. 

Filmin yapım şirketi Legendary Entertainment’ın CEO’su Josh Grode’un da doğruladığı üzere, Denis Villeneuve’ün Frank Herbert tarafından yazılan epik bilimkurgu romanlarını yeniden uyarladığı filmin üçüncü bölümü çok yakında çekilebilir. Grode, Herbert’in 1969’da yayınlanan ikinci Dune kitabından uyarlanan Dune: Messiah’ın, yazar-yönetmenin “senaryoyu doğru yazması” halinde çekilebileceğini söyledi.

DUNE 3 NE ZAMAN, GELECEK Mİ?

CNBC’ye konuşan Grode, “Bence herkes çok heyecanlı ve bu anın tadını çıkarıyor ve eğer Denis [Villeneuve] senaryoyu doğru yazarsa ve tamamladığımız filmle aynı seviyede bir deneyim sunabileceğini hissederse, neden olmasın” dedi.

Dune 2’nin büyük açılış rakamları hakkında konuşan Grode şunları söyledi: “Bence bu öyle bir film ki ağızdan ağıza yayılacağını biliyorsunuz.” Şöyle devam etti: “Bu muazzam bir film yapımı. Bunu söylemenin başka bir yolu yok. Sıfatlarım tükenmek üzere.”

DUNE ÇÖL GEZEGENİ BÖLÜM 2 GİŞEDE REKORLARI KIRDI GEÇTİ

Timothee Chalamet ve Zendaya’nın başrollerini paylaştığı Dune 2 filmi, Kuzey Amerika’da 82,5 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Paul Atreides’in öyküsünü anlatan bu film, dünya çapında ise 182,5 milyon dolarlık bir gelir elde ederek 2024’ün en iyi açılış yapan filmlerinden biri oldu. İlk Dune filmi, 2021’de gösterime girdiğinde 41 milyon dolarlık bir hasılat elde etmişti.

DUNE ÇÖL GEZEGENİ FİLMİ KONUSU NEDİR?

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki, ailesinin yıkımını gerçekleştirenlerle mücadele eden Paul Atreides’in serüvenini anlatıyor. Paul, ailesinin yıkımından sorumlu olanlarla yüzleşerek intikam savaşını başlatır. Bu süreçte, Chani ve Fremen’lerle bir araya gelerek güçlerini birleştirir. Ancak Paul, hayatının aşkı ile evrenin kaderi arasında zorlu bir seçim yapmak zorunda kalır. Paul, korkunç bir geleceği engellemek için mücadele ederken, yalnızca kendisinin öngörebileceği zorlu bir yolculuğa çıkar.

DUNE ÇÖL GEZEGENİ BÖLÜM 2 OYUNCU KADROSU

İkinci filmde de ilk filmde olduğu gibi Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Charlotte Rampling ve Stephen McKinley Henderson gibi isimler yer alıyor. Yeni filmde ise Austin Butler, Léa Seydoux, Souheila Yacoub ve Florence Pugh da kadroya dahil oldu.

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında gazetelerde çalıştı. Bianet, Haberler.com ve Sondakika.com'da "Haber Editörü" ve "SEO Editörü" pozisyonlarını doldurdu. Şu anda gdh.digital'de "SEO Editörü" olarak çalışıyor ve Siyah Dergi için içerik üretiyor, üyelerine eğitim veriyor.

"Vesikalık" adında bir de kitabı bulunuyor.

Articles: 96

Leave a Reply