Horizon Forbidden West PC incelemesi | Oyun

Oyun dünyası “Horizon FID: Forbidden West “in PC’de piyasaya sürülmesinin heyecanıyla çalkalanıyor. Döviz kurlarından dolayı malum soru “horizon forbidden west crack” araması şimdiden oyuncuların Google’a sorduğu sorulardan biri konumunda. Sizler için 2 yıl önce piyasaya sürülen Horizon Forbidden West’in PC sürümünü inceledik. Keyifli okumalar…

Horizon Forbidden West için spoiler vermekten kaçınacak olsam da, PC’de gerçekten parlayan ve PlayStation’daki deneyimi çok aşan nefes kesici görsellere hayran kalmamak elde değil. Elbette PC’ye çıkan her oyun gibi bu oyunda da Horizon Forbidden West modlarını görmek mümkün olacak. HFW, Reddit’te şimdiden en çok konuşulan oyunlardan biri konumunda.

HORIZON FORBIDDEN WEST PC İNCELEMESİ 

En başından itibaren, “Horizon FID: Forbidden West “in üst düzey oyun donanımının yeteneklerini sergileyen görsel bir gösteri olduğu açık. Serinin ilk oyununu sadece kısa bir süre denemiş bir PC oyuncusu olarak, kendimi devam oyununun sürükleyici dünyasına ve ilgi çekici oynanışına kapılmış buldum. Ancak, oyunun inceliklerine girmeden önce, bu deneyimi hayata geçiren donanımı takdir etmek için biraz zaman ayıralım.

Benim gibi bilgisayar meraklıları için grafik kartı seçimi çok önemlidir. RTX 490 birçokları için nihai hedef olsa da, MSI Gaming Slim Serisinin ihtiyaçlarıma mükemmel bir şekilde uyduğunu gördüm. Güçlü GeForce RTX 40 grafikleri ve şık profili ile alandan veya estetikten ödün vermeden olağanüstü performans sunuyor. 

HORIZON FORBIDDEN WEST FSR 3

Donanımdan bu kadar bahsettiğimiz yeter; şimdi de her oyunun kalbi olan oynanıştan bahsedelim. “Horizon FID: Forbidden West” pek çok açıdan, özellikle de savaş mekanikleri açısından mükemmel. Devasa robot canavarlarla karşı karşıya gelmekten gizlilik ve stratejide ustalaşmaya kadar her karşılaşma heyecan verici ve ödüllendirici. Birincil silah olarak ok ve yay kullanımı, farklı düşman zayıflıklarına hitap eden çeşitli ok türleriyle savaşa bir beceri ve hassasiyet katmanı ekliyor.

Oyunun öne çıkan bir yönü, oyuncuların oyun tarzlarını tercihlerine göre uyarlamalarına olanak tanıyan altı beceri ağacı ile oyunun kapsamlı özelleştirme seçenekleridir. İster gizli bir yaklaşımı ister daha agresif bir oyun tarzını tercih edin, zevkinize uyacak pek çok seçenek var. Ek olarak, Valor dalgalanmalarının dahil edilmesi, savaşın gidişatını lehinize çevirmek için güçlü yetenekler sağlayarak savaşa başka bir derinlik katıyor.

ZAYIF HİKAYEYE RAĞMEN MUAZZAM BİR GÖRSEL ŞÖLEN

Oynanış parlarken, aynı şey oyunun anlatısı için söylenemez. Görsel olarak çarpıcı ara sahnelerine ve iyi icra edilmiş performanslarına rağmen, hikaye genellikle kaçırılmış bir fırsat gibi hissettiriyor. Karakterler derinlikten ve anlamlı etkileşimlerden yoksun, diyalog seçimleri önemsiz hissettiriyor. Sonuç olarak, anlatı oyunla aynı zirvelere ulaşamıyor ve oyuncuları daha fazla derinlik ve nüans için özlem içinde bırakıyor.

Hikaye anlatımındaki eksikliklerine rağmen, “Horizon FID: Forbidden West” çarpıcı görselleri, ilgi çekici oynanışı ve keşfedilecek geniş açık dünyası sayesinde tamamen keyifli bir deneyim olmaya devam ediyor. İster seriye yeni katılan biri olun, ister deneyimli bir usta, bu aksiyon dolu macerada sevilecek çok şey var. Eğer görsel olarak çarpıcı ve sürükleyici bir oyun deneyimi arıyorsanız, PC’de “Horizon FID: Forbidden West “ten başkasına bakmayın.

HORIZON FORBIDDEN WEST TÜRKÇE OLACAK MI?

Playstation Türkiye’nin YouTube kanalında yayınlanan bir videoda, Türkçe altyazıyla sunulmuştur. Videonun açıklamasında, “Aloy, Horizon Forbidden West’te hem tehlikeli hem de dost kabilelerle karşılaşacak. Horizon Forbidden West, 18 Şubat’ta Türkçe altyazı seçeneğiyle PS5 ve PS4 platformlarına gelecek.” ifadelerine yer verilmiştir. Oyunun PC sürümünde de Türkçe dil desteği bulunuyor.

HORIZON FORBIDDEN WEST PC SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Oyunun Steam profilinde yer alan sistem gereksinimleri şöyle:

Minimum:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit (sürüm 1909 veya daha yeni)
 • İşlemci: Intel Core i3-8100 veya AMD Ryzen 3 1300X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB veya AMD Radeon RX 5500XT 4GB
 • Depolama: En az 150 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: En az 150GB SSD Alanı

Önerilen:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit (sürüm 1909 veya daha yeni)
 • İşlemci: Intel Core i5-8600 veya AMD Ryzen 5 3600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3060 veya AMD Radeon RX 5700
 • Depolama: En az 150 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: En az 150GB SSD Alanı

HORIZON FORBIDDEN WEST PC FİYATI KAÇ TL?

Horizon Forbidden West Complete Edition Steam’de $59.99 yani 1930 TL‘den satışa sunuldu. Ancak oyun Epic Games’te 1499 TL.

HORIZON FORBIDDEN WEST 2 KİŞİLİK OYNANIR MI?

Horizon Forbidden West için çok oyunculu mod var mı, iki kişilik oynanır mı? Sorusu araştırılıyor. Playstation resmi hesabından yapılan açıklamada, “Hayır, Horizon Forbidden West yalnızca tek oyunculu bir oyundur.” ifadesi yer alıyor.

Horizon Forbidden West PC Trailer

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında gazetelerde çalıştı. Bianet, Haberler.com ve Sondakika.com'da "Haber Editörü" ve "SEO Editörü" pozisyonlarını doldurdu. Şu anda gdh.digital'de "SEO Editörü" olarak çalışıyor ve Siyah Dergi için içerik üretiyor, üyelerine eğitim veriyor.

"Vesikalık" adında bir de kitabı bulunuyor.

Articles: 96

Leave a Reply