İlk ve Son dizisinden 2. sezon müjdesi! 2. Sezonda Nilüfer ve Cihan’ın hikâyesi seyirci karşısında olacak

Blu TV’nin en çok beğenilen yerli dizilerinden olan İlk ve Son, ilk sezonunda büyük bir başarıya imza atarak seyircinin kalbindeki tahtını kurmuştu. Salih Bademci ve Özge Özpirinççi’nin başarılı oyunculuklarıyla izlediğimiz ‘Deniz ve Barış’’ın hikâyesi ilk sezonda bitti ve şimdi gözler 2. sezonda… Hakan Bonomo müjdeyi verdi.

Deniz ve Barış’ın hikâyesinin anlatıldığı ilk sezonda seyirci adeta karakterler ile bağ kurmuş ve dizinin sevenleri sezonun bitmesiyle hüzünlenmişti. 2021 yılında yayınlanan dizinin ilk sezonunda 8 bölüm bizleri karşılamıştı. Dizide bulunan psikolog gözünden izleme özelliği sayesinde hem Blu TV hem de İlk ve Son takdirleri üzerine topladı. İşte; ilk ve son 2. sezon ne zaman, ilk ve son 2. sezon çıkacak mı?, ilk ve son 2. sezon oyuncuları hakkında detaylar…

İLK VE SON’UN 2. SEZONU GELİYOR

Deniz ve Barış’ın 10 yıla yayılan ilişkilerinin hikayesinin anlatıldığı İlk ve Son’un ilk sezonunda, 20’li yaşlarının ortasında tanışan iki gencin, boşandıkları güne kadar geçen; bazen güneşli, bazen bulutlu, bazen fırtınalı, bazen imkanlı, çoğu zaman imkansız aşk hikayesi anlatıldı. 8. Bölüm sonunda verilen “spoiler” ile dizinin devam edeceği ifade edilirken resmi bir açıklama gelmemişti. Dizinin senaristi Hakan Bonomo yaptığı paylaşımla 2. sezonun çekimlerine başlandığını duyurdu. 

Hakan Bonomo’nun sosyal medya paylaşımı (Solda)

NİLÜFER VE CİHAN’IN HİKÂYESİ

İlk ve Son’un 2. sezonunda 2014-2024 yılları ele alınırken Nilüfer ve Cihan’ın aşk hikâyesine konuk olacağız. İlk ve Son 2. Sezon hakkında daha fazla detay paylaşılmazken dizinin severleri şimdiden heyecana kapılmış durumda. İlk sezon boyunca, Ayta Sözeri tarafından canlandırılan “Abla” karakterinin, Cihan adını taşıyan bir akrabası olduğunu ve Nilüfer isimli bir kadına olan aşkını Abla’dan dinlemiştik. İkisi arasındaki duygu dolu bağa rağmen, Deniz ve Barış gibi sorunlarını birlikte paylaşma konusunda zorlandıkları için ilişkileri bir krizle sınanmıştı. Sezonun sonuna doğru ise, “Colombo” adlı bir köpeğin büyük bir evde yaşayan bir çiftin yatağına gelerek kendisine sevgi gösterisi yaptığı sahneyi görmüştük. Tüm bu işaretler dizinin 2. sezonunda Nilüfer ve Cihan’ın hikâyesini izleyeceğimiz konusunda bize ipucu vermişti. Şimdi ise gözler Hakan Bonomo’nun yapacağı ikinci bir paylaşımda…

İLK VE SON 2. SEZON NE ZAMAN?

Yeni sezon hakkında henüz ne oyunculardan ne de senarist Hakan Bonomo’dan bir açıklama gelmedi. Sizleri benim içinin dizinin en akılda kalan şarkısı Bülent Ortaçgil’den “Denize Doğru” şarkısıyla baş başa bırakıyorum… Görsele tıklayıp şarkıya gidebilirsiniz.

İLK VE SON 1. SEZON, DENİZ VE BARIŞ’IN HİKÂYESİ

“Ilk ve Son” dizisinin temeline indiğimizde, 20’li yaşların ortalarında tanışan Deniz ve Barış’ın 10 yıllık ilişkilerine şahitlik ediyoruz. Ancak bu ilişkinin mutlu ve romantik anılarla dolu olduğunu düşünmek yerine, onların hayatın gerçekçi ve içinden geçtikleri anlarını görüyoruz. Seyircilere sunulan anılar, sıradan insanların yaşayabileceği kesitlerle dolu. Hem iyi anılar hem de yıkıcı deneyimler sahneler aracılığıyla oldukça net bir şekilde izleyiciye yansıtılıyor. Dizi, 2011 ile 2021 yılları arasında zaman atlamalarıyla, iki kişi arasındaki ilişkinin nasıl evrildiğini anlatıyor.

Barış, zaman zaman öfkesini kontrol edemeyen ve içsel dengeyi kaybeden bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Deniz ise bu tür öfke anlarını kararlı bir şekilde karşılıyor. Bu durum, aralarındaki tutkulu aşkın ve duygusal bağın, zaman içinde kişisel özelliklerinin gölgesinde kaybolmaya başladığını gösteriyor. Deniz, mutsuz bir evliliğin etkisini taşıyan bir ailenin parçası olarak büyümüş. Özellikle babasının ihanetiyle ilgili travmatik bir deneyim yaşamış. Kendisini en yakın hissettiği kişinin, annesini aldatmasını görmek, onun öfkesini ve isyanını beslemiş…

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam etti. Şu anda Siyah Dergi için içerik üretiyor ve üyelerine eğitim veriyor.

Articles: 73

Leave a Reply