MUBI FEST İstanbul başlıyor! | MUBI Film Festivali 22-24 Aralık’ta İstanbul Modern’de!

Dünyaca ünlü film ve dizi yayın platformu MUBI, sinemaseverleri heyecanlandıracak bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Siz seyircilerin en çok merak ettiği konuların başında yer alan MUBİ Fest ne zaman, nerede, nasıl izlenir? Sorularını bu yazımızda cevaplandırıyoruz…

“MUBİ fest” adı altında gerçekleşecek olan bu özel film festivali, platformun benzersiz içeriğini daha da öne çıkaracak. MUBİ Fest İstanbul Modern’de gerçekleşecek ve 22-24 Aralık tarihleri arasında sinefilleri sinema seyrine doyuracak gibi görünüyor. İşte, sormuş olduğunuz MUBİ Fest nedir? Sorusunun ve MUBİ Fest İstanbul bilet fiyatları 2023 gibi birçok konunun cevabı…

MUBİ FEST İSTANBUL

MUBI Fest İstanbul 2023 için geri sayım başladı. İlki 2022 yılında São Paulo’da düzenlenen MUBI Fest, bu yıl Santiago, São Paulo, Bogota, Buenos Aires ve Meksiko şehirlerinden sonra ilk kez İstanbul’da. Festival kapsamında Türkiye prömiyerini yapacak

Michel Franco imzalı ‘Hatır’ (Memory) filmi dahil birbirinden seçkin filmler gösterilecek. Ek olarak duyurulacak sürpriz etkinlikler de sinemaseverlerle ​buluşacak.

MUBİ FEST İSTANBUL MODERN’DE!

MUBI Fest, sinemaseverler için bir buluşma noktası olacak ve izleyicilere film dünyasının çeşitliliğini keşfetme imkanı sunacak. Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan festival İstanbul’un kalbinde yer alan İstanbul Modern’de 22-24 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. 

MUBİ FEST İSTANBUL BİLET FİYATLARI 2023

Dünyaca ünlü film ve dizi yayın platformu MUBI, sinemaseverleri heyecanlandıracak bir etkinlik olan MUBI Fest’i bu sene İstanbul’da da gerçekleştirecek. “MUBİ fest” adı altında gerçekleşecek olan bu özel film festivali, platformun benzersiz içeriğini daha da öne çıkaracak. İşte festivalde yayınlanacak tüm filmler ve bilet fiyatları:

MUBİ FEST 23 ARALIK FİLMLERİ

Murathan Mungan Ustalık Sınıfı Etkinliği

Yakın zamanda 995 km kitabıyla tekrar buluştuğumuz, edebiyatımızın değerli ismi, yazar, oyun yazarı ve şair Murathan Mungan, gerçekleştireceği ustalık sınıfında filmlerin hem seyirci hem de sanatçı olarak kendisini nasıl etkilediğini katılımcılara aktaracak. Sinemaya dair ara başlıklardan yola çıkarak, her daim yaptığı gibi hayatımıza ayna tutacak.

 • Tarih: 23 Aralık Cumartesi, 12:00
 • Yer: İstanbul Modern

Güneş Sonrası / Aftersun

1990’ların sonunda bir tatil beldesinde 11 yaşındaki Sophie, çok fazla vakit geçiremediği sevgi dolu ve idealist babası Calum ile çıktığı tatilin keyfini çıkarır. Sophie ergenliğe yaklaşırken, Calum da kendi içinde babalık dışındaki sorumluluklarıyla mücadele eder.

 • Tarih: 23 Aralık Cumartesi, 14:00
 • Yer: İstanbul Modern

Mükemmel Günler / Perfect Days

Tokyo’nun umumi tuvaletlerini temizleyen Hirayama, bir yandan müzik, edebiyat ve fotoğraf tutkusunun peşinden gittiği hayatından memnundur. Geçmişiyle yeniden bağ kurmasına yol açan beklenmedik karşılaşmalar, hayatının düzenini yavaş yavaş bozmaya başlar.

 • Tarih: 23 Aralık Cumartesi, 17:00
 • Yer: İstanbul Modern

Sararmış Yapraklar / Fallen Leaves

Helsinki’de aşkı arayan Ansa ve Holappa, bir karaoke barda karşılaşır. Ne var ki mutluluğa giden yolları kayıp telefon numaralarından kayıp adreslere, alkol bağımlılığından tatlı bir sokak köpeğine kadar pek çok engelle doludur.

 • Tarih: 23 Aralık Cumartesi, 20:00
 • Yer: İstanbul Modern

MUBİ FEST 24 ARALIK FİLMLERİ

Söyleşi: Rock Tarihinde Kadınlar 

Türkiye’de Rock müziğin en önemli müzisyenlerinden Aylin Aslım, Radyo Eksen’de yıllardır dinleyicilere Rock ve Alternatif müzik ziyafeti veren Gülşah Güray ve müzik tarihi denince akla gelen ilk isimlerden Murat Meriç MUBI Fest için bir araya geliyor. Festivalin heyecanla beklenen filmlerinden PRISCILLA’dan ilham alan söyleşide, Rock müziğin bugün olduğu yere gelmesinde büyük payı olmasına rağmen göz ardı edilmiş kadınlar hatırlanacak.

 • Tarih: 24 Aralık Pazar, 12:00
 • Yer: İstanbul Modern

Hatır / Memory

Sosyal hizmet uzmanı Sylvia kızı, işi ve alkol bağımlılığı için gittiği toplantılar arasında geçen tekdüze bir hayat yaşar. Lise mezunlar gününün ardından Saul onu evine kadar takip edince her şey değişir. Bu beklenmedik karşılaşma ikisini de derinden etkiler ve geçmişin kapısını aralar.

 • Tarih: 24 Aralık Pazar, 14:00
 • Yer: İstanbul Modern

Nasıl Seks Yapacağız? / How To Have Sex

Üç genç kız, yetişkinliğe geçiş niteliği taşıyan bir tatile çıkar. İçerek, eğlenerek ve flört ederek geçirecekleri bu yaz, güya hayatlarının en güzel yazı olacaktır. Güneşli Malia sokaklarında neşeyle dolanarak başlayan yolculukları cinsellik, rıza ve kendini keşfetmenin dolambaçlı yollarına sapar.

 • Tarih: 24 Aralık Pazar, 17:00
 • Yer: İstanbul Modern

Priscilla

Bir Alman askeri üssünden Graceland’deki rüya gibi evine: Sofia Coppola, Priscilla Presley’nin gözlerinden efsanevi şarkıcı Elvis’in bilinmeyen taraflarını ve Priscilla ile çalkantılı ilişkisini anlatıyor.

 • Tarih: 24 Aralık Pazar, 20:00
 • Yer: İstanbul Modern

İlki 2022 yılında São Paulo’da gerçekleşen MUBI Fest, bu yıl Santiago, São Paulo Bogota, Buenos Aires ve Meksiko şehirlerinden sonra ilk kez İstanbul’da düzenleniyor. MUBI ve İstanbul Modern Sinema arasındaki işbirliğinin ilk etkinliği olacak MUBI Fest, 22-24 Aralık tarihleri arasında İstanbul Modern Sinema’da gerçekleşecek. 6 filmin gösteriminin yapılacağı festival kapsamında film gösterimlerine ek olarak ayrıca duyurulacak sürpriz etkinlikler de sinemaseverlerle buluşacak. 

Biletler Biletinial’da!

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam etti. Şu anda Siyah Dergi için içerik üretiyor ve üyelerine eğitim veriyor.

Articles: 90

Leave a Reply

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyicinizi lütfen kapatın!

Reklamları engellemek için uzantılar kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyicileri devre dışı bırakarak bize destek olun. Tarayıcınızdan reklam engellemeyi kapatmanız demek Siyah Dergi\'nin sürdürülebilir bir proje olmasına destek olmak demektir. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock