Nisan Ayında Ne İzlemeli? Mutlaka İzlemeniz Gereken Film ve Diziler

Nisan ayında birçok yeni film ve dizi adeta bir sağanak yağış gibi üstümüze düşüyor. Seyircilerin meraklandığı konu ise bu ay vizyona girecek filmler ve bu ay sinemalarda hangi filmler var konusu. Hangi film izlesem diye düşünüyorsanız eğer sizler için hazırladığımız bu izlenmesi gereken sinema filmleri, Türk filmleri, bilim kurgu filmleri ve aksiyon filmleri listemize mutlaka bakın!

Her ay, film ve dizi izlememizi sağlayan Netflix ve Mubi gibi platformların sürekli dönen kütüphanelerine yeni satın alınmış bir dizi dizi, film ve belgesel ekleniyor. Peki bu ay vizyona girecek filmler neler? İzlenmesi gereken 10 film nedir? Ne isterseniz tabii ki, işte bize göre bu ay mutlaka izlenmesi gereken sinema filmleri, bilim kurgu filmleri, komedi filmleri…

RIPLEY İZLEYİN

Netflix’in yeni dizisinde Tom Ripley rolünde Andrew Scott, Dickie Greenleaf rolünde Johnny Flynn ve Marge Sherwood rolünde Dakota Fanning rol alıyor ve Oscar ödüllü Steven Zaillian tarafından yazılıp yönetiliyor. Netflix izleyicilerinin alışkın olmadığı şekilde tek renkte çekilen bu film işe yarayacak mı? 

RİPLEY DİZİ KONUSU

18 yaş ve üzeri ibaresi konulan Ripley dizisinin konusu şu şekilde: Bir dolandırıcı, İtalya’da sıra dışı bir iş alınca zenginlerin ayrıcalıklı dünyasına adım atar. Fakat istediği hayatı elde etmek için yalanlarla dolu bir ağ örmelidir. 1 sezon 8 bölüm olarak yayınlanan Ripley dizisi yeni çıkan ve mutlaka izleyin dediğimiz dizilerden birisi…

APPLE TV+’DA BU AY “FRANKLİN” İZLEYİN

Fransa ve Amerika’nın Doğuşu” adlı romanından uyarlanan Apple TV+’ın “Franklin” dizisi, mucit Benjamin Franklin’in Fransa’da sekiz yıl süren ve bir Fransız-Amerikan ittifakı kurmak için entrikalar çevirdiği görevini anlatıyor. Franklin, izlenecek filmler 2024 listenize mutlaka almanız gereken dizilerden biri.

THE GRIMM VARIATIONS

Netflix’te 17 Nisan’da izlenebilecek olan dizi, Grimm Kardeşler tarafından yayınlanan klasik masallara dayanmaktadır. Grimm kardeşlerin klasik öykülerinden esinlenen bu antolojide, insanın tutkularının karanlık yönlerini ortaya çıkaran korkunç gelişmelerle dolu altı öykü yer alıyor. The Grimm Variations, Netflix bu ay en çok izlenen filmler listesine adını yazdıracak gibi görünüyor. Netflix’te bu ay neler var? Sorusunun altını doldurabilecek bir dizi olduğu kesin…

İZLENMESİ GEREKEN BİLİM KURGU DİZİSİ: PARASYTE: THE GREY

Netflix’te izlenmesi gereken bilim kurgu filmleri ve dizileri kategorisinde henüz bu ay çıkan Parasyte: The Grey dizisinin konusu şu şekilde: Tanımlanamayan parazitler insanları vahşi bir şekilde ele geçirip güç kazanmaya başlayınca insanlık bu büyüyen tehditle savaşmak zorunda kalır.

IMDB’den 7.3 gibi iyi bir puan alan dizi 6 bölümden oluşuyor. Başrolünde başarılı ve güzel oyuncu Jeon So-nee’nin olduğu dizi ay sonuna kadar Netflix bu ay en çok izlenen diziler listesine adını yazdıracağa benziyor. 

4CHAN’İN HİKAYESİ: THE ANTISOCIAL NETWORK: MEMES TO MAYHEM 

Listenin sonuna gelmişken bir kısa belgesel ile listeyi noktalamak istiyorum. Bana “How to Sell Drugs Online (Fast)” dizisini anımsatan bu belgeselin konusu şöyle: “Antisosyal Ağ: Memes to Mayhem”, tüm komplo teorilerinin anası olan web sitesi 4Chan hakkında bir belgesel. 4Chan’in hikayesi internet kültürünün evriminde büyüleyici bir bölüm oluşturuyor. 

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam etti. Şu anda Siyah Dergi için içerik üretiyor ve üyelerine eğitim veriyor.

Articles: 84

Leave a Reply