Yeni Game Of Thrones dizisi “Knight Of The Seven Kingdoms” çekimlerine başlandı

HBO, yeni bir yan dizi olan “Knight of the Seven Kingdoms”un çekimlerine başladı. George R. R. Martin’in kitapları üzerinden dizi formatına uyarlanan ve bir dönemin dünya genelinde en çok seyredilen dizilerinden biri olan Game of Thrones’un evreninde geçen yeni dizi “Knight of the Seven Kingdoms”ın çekimlerine başlandı.

George R. R. Martin’in  The Hedge Night (Gezgin Şövalye) adlı romanından uyarlanan dizi ilk sezonunda Game of Thrones’ta işlenen olaylardan bir yüzyıl öncesini konu alacak. Şövalye Sir Duncan the Tall ve yaveri Egg’in yaşadıklarına odaklanacak olan dizinin ilk sezonunun 6 bölümden oluşması bekleniyor.

KNİGHT OF THE SEVEN KİNGDOMS NE ZAMAN ÇIKIYOR?

Dizinin yapımcısı HBO henüz kesin bir tarih belirtmemiş olsa da dizinin 2024 yılının sonunda yahut 2025 yılının ilk aylarında izleyiciyle buluşması bekleniyor. Çekimler Game of Thrones’un da bazı bölümlerinin çekildiği İrlanda’da ve bazı sahneler için İspanya’da gerçekleşiyor. Bu mekanlar, dizi evreninin fantastik dünyasını, görkemini ve çeşitli coğrafi özelliklerini ekrana taşımak için özellikle seçildi.

Knights of Seven Kingdoms Türkçe altyazılı fragman izle

GAME OF THRONES FANLARINI SEVİNDİRECEK HABER

Game of Thrones’un dizi dünyasında yarattığı büyük etkinin ardından George R. R. Martin’in eserlerine dayanan birçok dizi projesi hayata geçmeye başlamıştı. Knight of the Seven Kingdoms dizisi de oyuncu kadrosu ve zengin içeriğiyle izleyicisini etkileyeceğe benziyor. Oyuncu kadrosunda Peter Claffey, Dexter Sol Ansell, Finn Bennett, Bertie Carvel, Tanzyn Crawford, Daniel Ings, Sam Spuell gibi isimlerin yer alacağı dizi “Game of Thrones”un başarısını devam ettirmeyi amaçlıyor ve aynı kalitede bir yapım sunmak için deneyimli bir yapım ekibiyle çalışılıyor.

Ayrıca, dizinin görsel efektleri ve prodüksiyon kalitesi, orijinal serinin standartlarına uygun olacak şekilde hazırlanıyor. HBO, “Game of Thrones” serisinde olduğu gibi bu dizide de yüksek kaliteli görsel efektler ve sinematografi kullanarak izleyicilere unutulmaz bir görsel şölen sunmayı amaçlıyor. Ayrıca, güçlü oyunculuk performansları ve etkileyici hikâye anlatımıyla, “Knight of the Seven Kingdoms”un büyük bir başarı yakalaması bekleniyor.

Taylan Kartal
Taylan Kartal

Taylan Kartal, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi & Kamu Yönetimi üçüncü sınıf öğrencisidir.

Articles: 8

Leave a Reply