Mayıs Ayında İzlenebilecek 5 Dizi Önerisi

Mayıs Ayında İzlenebilecek 5 Dizi Önerisi

Günümüzde ne televizyonda ne de internette tüketebileceğimiz kaliteli içerik kalmamış durumda. Bir yanda televizyonu açtığımızda şiddeti gözümüze sokarcasına ekranlara yansıtan Türk dizileri ve tek dertleri önlerindeki yemekleri, insanların evlerini eleştirmek olan insanlar, diğer yanda ise tutmuş bir işin suyunu çıkarırcasına devamını getirmeye çalışan internet içerikleri olunca ne izlenebileceğine dair bir fikir oluşmuyor insanın kafasında. Bu nedenle bu ay içinde yayına başlayacak birkaç diziden sizlere fikir vermesi için öneride bulunmak istedim. Umarım izlerken büyük bir keyif alırsınız.

Clark

5 Mayıs tarihinde Netflix platformunda ekrana gelecek olan Clark, İsveç’in en ünlü suçlusu ve aynı zamanda Stockholm Sendromu teriminin ortaya çıkmasına neden olan Clark Olofsson’un hikayesini anlatıyor. Başrolünde Skarsgård kardeşlerden, ünlü Stephen King kitabı “It” den uyarlama filmin kötü adamı, Bill Skarsgård yer alıyor. Bana göre dizi, hem başrolün oyunculuğu hem de konusu sayesinde oldukça ilgi çekici olabilir.

The Starcase

HBO Max’te yayınlanacak The Starcase, 2001 yılında karısının merdivenlerden düşerek öldüğünü iddia ettikten sonra cinayetle suçlanan yazar Michael Peterson’ın hikayesini konu alıyor. 5 Mayıs tarihinde izleyicilere sunulacak olan dizinin kadrosu da konusu kadar oldukça ilgi çekici. Toni Collete, Parker Posey, Sophie Turner ve Michael Stuhlbarg gibi isimler The Starcase’in oyuncu kadrosunda görünüyor. Suç hikayelerini seven izleyiciler için güzel bir hikaye olacağını tahmin ediyorum.

 

Erşan Kuneri

Önereceğim bir diğer dizi ise Cem Yılmaz’ın Gora ve Arif V 216 filmlerinden bildiğimiz ünlü kurgusal karakteri Erşan Kuneri’nin hikayesinin anlatıldığı dizi. Dizide erotik filmlerin unutulmaz yönetmeni, yapımcısı ve oyuncusu Erşan Kuneri’nin farklı film türlerini denemek ve pornocu yaftasından kurtulmak için kolları sıvamaya başlıyor. Dizinin başrollerinde Erşan Kuneri karakterini canlandıran Cem Yılmaz’ın yanında Cem Yılmaz filmlerinin olmazsa olmazı Zafer Algöz, Can Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Ezgi Mola gibi isimler yer alıyor. Erşan Kuneri, 13 Mayıs tarihinde Netflix’ten izleyebilirsiniz.

 

Love, Death & Robots

Biraz daha farklı bir tarzda dizi arıyorsanız size bir animasyon önerebilirim. Tim Miller ve David Fincher’ın Emmy ödüllü, farklı tarzlarda ve bağımsız kısa metraj animasyonlardan oluşan “Love, Death & Robots” dizisi, tekinsiz dünyaları, şiddet dolu hazları ve sapkın dürtüleri ile 20 Mayıs’ta Netflix’te ekrana geliyor.

 

 

Obi Wan Kenobi

Mayıs ayında izlenebilecek bir diğer dizi ise Star Wars hayranlarının belki de uzun yıllardır beklediği Obi Wan Kenobi dizisi. 27 Mayıs’ta Disney+’ta ekrana gelecek olan Obi Wan Kenobi, diziye ismini veren ana karakterimizin Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith filminden 10 yıl sonrasında yaşadığı olaylarını anlatıyor. Dizide hem Ewan McGregor’ın hem de Hayden Christensen’ın, Obi-Wan ve Darth Vader olarak yeniden izlenebileceğimiz gibi bir de Obi-Wan’ın Tatooine’de Luke’a göz kulak olmaya çalışırken yaşadığı maceraları görebileceğiz. Obi-Wan dizisi Star Wars hayranları için asla kaçırılmaması gereken bir yapım.

 

Yazar: Melis Gizem Akkaya

Melis Gizem Akkaya
Melis Gizem Akkaya
Articles: 19

Leave a Reply