Papara, kullanılmayan hesaplardan aylık 9,90 TL alacak!

Papara kullanıcıları bugün mail kutularına gelen bir maille uyandı. Kurallarında değişikliğe giden online para transfer ve ödeme alma uygulaması Papara, 6 ay boyunca aktif kullanılmayan hesaplardan her ay 9,90 TL ‘Kullanılmayan Hesap Ücreti’ kesecek.

Papara, kullanım koşullarında bir değişiklik yaparak, 6 ay süreyle kullanılmayan hesaplar için her ay 9,90 TL “Kullanılmayan Hesap Ücreti” uygulaması başlattı. Bu değişiklik, Papara hesap sahiplerini etkileyecek ve hesaplarını aktif tutmaları gerekecek. Peki, Papara hesap nasıl silinir, kapatılır, dondurulur?

PAPARA KULLANILMAYAN HESAPLARDAN 9,90 TL ÜCRET ALACAK

Papara bugün kullanıcılarına bir mail gönderdi. İlgili mailde şu ifadeler yer aldı: “Merhaba Paparalı, Seni Papara kullanımına ilişkin ücretler konusunda yaptığımız bir güncellemeyle ilgili bilgilendirmek istiyoruz. 1 Kasım 2023 itibarıyla, son 6 ayda Papara’da hiçbir finansal işlem yapmamış ve Papara uygulamasına giriş yapmamış kullanıcılarımızdan, aylık ₺9,90 Kullanılmayan Hesap Ücreti talep edeceğiz.

‘KULLANILMAYAN HESAP ÜCRETİ’ ADINDA HESAPLARDAN PARA KESİLECEK

İlk ücret, ₺9,90 olmak üzere, 6 aydır kullanılmayan tüm hesaplardan 1 Kasım 2023’te çekilecektir. Hesabın Kullanılmayan Hesap statüsünde kaldığı sürece, her ay hesabındaki tutardan aylık ücret alınacaktır. Şayet hesabındaki tutar, Kullanılmayan Hesap ücreti olarak belirlediğimiz tutardan az ise, hesabındaki tutar kadar kesinti uygulanacaktır. Ücret, bakiye olmayan hesaplara borç olarak kaydedilmez. Unutma, bu ücreti ödememek için 6 aylık süre boyunca Papara’ya bir kez giriş yapman yeterli olur. Bu değişiklik 1 Kasım 2023 itibarıyla yürürlüğe girecek. Bu tarihe kadar hiçbir ücret ödemeden Çerçeve Sözleşmeden dönebileceğini, aksi halde değişiklikleri kabul etmiş sayılacağını hatırlatırız.”

PAPARA HESABI NASIL KAPATILIR, SİLİNİR, DONDURULUR?

Öncelikle bu adresten (www.papara.com) Papara sayfasına giriş yapın. Ardından sağ üst köşede bulunan hesabım sekmesi altında yer alan ‘Ayarlarım’ kısmına tıklayın. En altta ‘Papara hesabını kapat’ ibaresi yer alıyor. Açılan yeni ekrandan hesabınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam etti. Şu anda Siyah Dergi için içerik üretiyor ve üyelerine eğitim veriyor.

Articles: 84

Leave a Reply