Tüm Zamanların En İyi 9 Noel Yılbaşı Korku Filmleri

Klasik bir Noel filmi izlemek ya da Netflix’teki yeni Noel filmlerinden birini izlemek istemiyorsanız, size farklı bir önerimiz var. İşte 2023’ü geride bırakırken izleyebileceğiniz en iyi 9 noel yılbaşı korku filmleri…

Siyah Dergi okuları için tüm zamanların en iyi Noel temalı korku filmlerine bir göz attık. Gremlins gibi sürekli klasik olarak bilinen, Anna and the Apocalypse gibi mükemmel modern seçeneklere kadar, işte şu anda izleyebileceğiniz en iyi 9 Noel korku filmi ve onları nerede izleyebileceğiniz…

TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 9 NOEL YILBAŞI KORKU FİLMLERİ

Gremlins’den Anna and the Apocalypse gibi modern örneklerine kadar, işte şu anda izleyebileceğiniz en iyi 9 Noel korku filmi.

BETTER WATCH OUT (2016)

Bir tatil gerilimi olan Better Watch Out, Home Alone ve bebek bakıcısı ev istilası alt türüne sinsi bir dönüş getiriyor. Olivia DeJonge, baş kahraman Ashley’i canlandırıyor ve Noel zamanı 12 yaşındaki Luke’u (Levi Miller) bebek bakıcılığı yapıyor. Ev hedef haline geldiğinde, ikisi bir arada duruyor ve karşı koyuyor.

Filmi Prime Video, iTunes ve Microsoft Store’dan izleyebilirsiniz.

GREMLINS (1984)

Gerçek bir Noel klasiği olan Joe Dante’nin Gremlins’ı, sevimli ama potansiyel olarak ölümcül mogwailer hakkında hatırlayanlardan çok daha karanlık. Zach Galligan’ın canlandırdığı Billy, mucit babasından sevimli mogwai Gizmo’yu aldığında, kasabasına, Kingston Falls’a, görünüşte zararsız yaratıkların kötü gremlinlere dönüştüğü kaosun indiğini bilmiyor.

Filmi Prime Video, iTunes ve Microsoft Store’dan izleyebilirsiniz.

ANNA AND THE APOCALYPSE (2017)

Müzikal korku komedisi Anna and the Apocalypse’de neşe ve kan bol miktarda bulunuyor. Shaun of the Dead ve Heathers’tan La La Land’e kadar ödünç alarak, Anna (Ella Hunt) ve arkadaşları için liseyi sağ salim atlatmak, bir dizi acımasız, duygusal ve akılda kalıcı deneyim haline geliyor.

Filmi Prime Video, iTunes ve Microsoft Store’dan izleyebilirsiniz.

THE CHILDREN (2008)

“Hiç doğum kontrolü duydun mu?” diyor Casey (Hannah Tointon) annesi Elaine’e (Eva Birthistle), küçük kardeşi arabayla yolculuktan sonra kusunca. Tom Shankland’ın The Children’ı, belirli bir virüs nedeniyle çocukların vahşi, kan isteyen yaratıklara dönüştüğü bir hikayeyi anlatıyor.

Filmi Prime Video ve iTunes’dan izleyebilirsiniz.

SILENT NIGHT, BLOODY NIGHT (1972)

1970 Noel Arifesi’nde geçen korku hazine Silent Night, Bloody Night, Andy Warhol’un sıkça işbirliği yaptığı Mary Woronov’dan Hollywood efsanesi John Carradine’a kadar bir grup kült oyuncuyu içeriyor.

Filmi Cultpix ve Prime Video’dan izleyebilirsiniz.

KRAMPUS (2015)

Michael Dougherty’nin yıldızlarla dolu Krampus’u, sıradan ‘dysfunctional family does Christmas’ komedisinden çok daha soğuk bir şey haline gelir. Protagonist Max (Emjay Anthony) festivite ruhunu kaybettiğinde, Alman folklorundan gelen boynuzlu Noel intikamcısını çağırır.

Filmi Prime Video, iTunes, Microsoft Store ve Sky Cinema’dan izleyebilirsiniz.

BLACK CHRISTMAS (1974)

Orijinal ‘the call comes from inside the house’ filmi olan Black Christmas, ilk slashers’ların ve John Carpenter’ın Halloween’ının ilham kaynağı olarak kabul edilir. Bir bayram yuvasında geçen bu Kanadalı korku, Clare’in (Lynne Griffin) odasında öldürülmesiyle başlar.

Filmi Prime Video ve iTunes’dan izleyebilirsiniz.

A CHRISTMAS HORROR STORY (2015)

Festivallerin korku versiyonu olan A Christmas Horror Story, alkolik radyo DJ Dangerous Dan’in (Star Trek’ten William Shatner) Noel şovunu sunduğu sırada birkaç korkunç hikaye anlatıyor.

Filmi Prime Video, iTunes ve Microsoft Store’dan izleyebilirsiniz.

THE MEAN ONE (2022)

Yürek ısıtanı sırtınıza verip, omurganızı donduran bir hikayeyi tercih edenler için, Steven LaMorte, The Mean One ile aptalca bir tatil slasher’ını sunuyor. Başlıca anlatıyı sürekli bir pencereden atmak ve içeriklerin saçmalığına ve rhymey voiceover’larının tadını çıkarmaya hazır olun.

Filmi iTunes’dan izleyebilirsiniz.

Umarım bu Noel sezonunda sizin için mükemmel bir korku filmi bulabilmişizdir. Keyifli seyirler!

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam etti. Şu anda Siyah Dergi için içerik üretiyor ve üyelerine eğitim veriyor.

Articles: 90

Leave a Reply

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyicinizi lütfen kapatın!

Reklamları engellemek için uzantılar kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyicileri devre dışı bırakarak bize destek olun. Tarayıcınızdan reklam engellemeyi kapatmanız demek Siyah Dergi\'nin sürdürülebilir bir proje olmasına destek olmak demektir. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock