Activision, binlerce hesap çalındığı haberlerini yalanladı!

Her ihtimale karşı şifrenizi değiştirin siz yine 😉

Bu sabah Twitter’da atılan bir gönderide 500.000 ‘e kadar hesabın ele geçirildiği iddiaları dolanıyordu. Türkiye saati ile sabah saatlerinde Activision, yüz binlerce Call of Duty hesabının saldırıya uğradığına dair raporların “doğru olmadığını” açıkladı.

Nasıl gelişti?

“Call of Duty tarihindeki en büyük hack’in şu anda gerçekleşti”  şeklinde şu anda silinmiş olan bir hesap olan ‘oRemyy’ de paylaşılan bu dedikodu twitter’a servis edilmişti. Birçok kullanıcını önüne düşen tweet kısa sürede gündem olacak kıvama erişti ve şirket açıklama yapmak zorunda kaldı.

Activision ne dedi?

Bu sabah, Activision Destek Twitter hesabı Call of Duty hesaplarının ele geçirildiğini öne süren raporların doğru olmadığını belirten bir mesaj yayınladı ve ekledi; “Gizlilikle ilgili tüm endişeleri araştıracağımıza söz veriyoruz.”

Ayrıca oyuncularına kendi önlemlerini de almaları gerektiğini hatırlatan Activision, e-posta bildirimlerini açmalarını ve önemli bir değişiklik olduğunda bildirim almaları gerektiğini ekledi

 

Şirket şuanda hesapların güvenliği için iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini kullanmıyor, bu özelliği edinene dek hesaplarımızı güvende tutmak için kendi tedbirlerimizi almamız gerekecek 😊

ingilizce aslından çeviridir.
Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam etti. Şu anda Siyah Dergi için içerik üretiyor ve üyelerine eğitim veriyor.

Articles: 77

Leave a Reply