Teknolojinin doğru kullanımı

Estimated read time 2 min read
Görüntüleme: 226
0 1
Okunma Süresi52 Saniye
Teknoloji bir felaket mi? yoksa bir kurtuluş yolu mudur? Hayatımızda büyüklüğü ölçülemeyecek kadar çok olan teknoloji, gündelik işlerimizde bizlere yardımcı oluyor. Yapması en güç işleri bile kolaylaştırıyor. Hemde sadece geçmişi yüz yıl geriye dayanan bir teknolojiden bahsediyoruz.
Şu anda bunları yaşıyorsak yüzyıl sonra neler olacağını tahmin etmek çok güç.
Teknolojinin hayatımızı ne denli kolaylaştırdığını zaten yaşayarak görüyoruz. Ancak teknolojinin yanlış kullanımı sonucu ortaya çıkan yanlışlarda bir hayli çok. Bir tuşla bir insan bir ülke bir dünya yok edilebiliyor. En büyük teknolojik araç olarak saydığım internet yüzünden birçok insanın hayatı son buldu yada kötüleşti.
Bunların çoğu yanlış kullanımdan meydana gelse de tek suçu internete girmek olan bir insan bile zarar görebiliyor bu durumdan.
Şimdilerde yapay zekaya sahip bir robot yapıldı. Bizler gibi gülüyor, konuşuyor ve üzülüyor. Hatta şakalar bile yapıyor. Bir konuşmasında şaka ile karışık “ dünyayı yok edeceğiz” demişti. Bu bile olayı nedenli tehlikeli hale gelebileceğini kanıtlamıyor mu?
Teknoloji biz istesek de istemesek de gelişecek ve daha iyi bir hale gelecek ancak insanların bu gelişmeyi ve oluşan teknolojik gücün doğru kullanması dışında başka bir çaresi yok.

Yazar:

Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam ediyor. www.sonhaberioku.com adındaki haber platformunun sahibidir.
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bunları mutlaka okumalısın

Yazarın diğer yazıları

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın