Ünlü Apple Analisti Kuo, iPhone 12 Hakkında Önemli Detaylar Paylaştı

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 12 ailesi ile ilgili hayal kırıklığı yaratan iki yeni detay paylaştı. Buna göre iPhone 12’de 120 Hz ekran bulunmayacak ve çentik, iPhone 11 ile aynı boyutta olacak.
Apple ürünleri ile ilgili gerçekle genellikle tutarlı sızıntılar paylaşan ünlü analist Ming-Chi Kuo, gecikmeli olarak tanıtılacak iPhone 12 ailesi ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. Kuo’nun açıklamaları, iPhone’ların ne zaman tanıtılacağını ortaya koymasa da bazı hayal kırıklığı yaratan özelliklerini gün yüzüne çıkarıyor.

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, iPhone 12 modellerinde 120 Hz ekran sunmayacak. Ancak bunun nedeni sürücünün 120 Hz’i desteklememesi değil, 120 Hz ekranın tek şarjla kullanım süresini ciddi şekilde düşürmesi. Bir başka deyişle Apple, batarya kapasitesini yükseltemediğinden ekran yenileme hızını da artırmıyor.

iPhone 12 modellerinde 120 Hz ekran bulunmayacak

iphone 12 120 hz

iPhone 12 ailesi ile ilgili bir başka kötü haber ise, 5,4 inç ekranlı iPhone 12 hariç; 6,1 ve 6,7 inç ekranlı tüm iPhone 12 modellerinin iPhone 11 serisi ile benzer boyutta çentiğe sahip olması. Android amiral gemilerinin uçtan uca ekran ile tanıtıldığı bir dönemde Apple’ın geniş çentikte ısrar etmesi, tasarım açısından riskli bir hamle olabilir.

iPhone 12 ailesi ile ilgili tek iyi haber, hem iPhone 12 hem de iPhone 12 Pro modellerinin 5G desteği ile geleceğinin bir kez daha doğrulanmış olması. Ancak ülkemizde 5G henüz kullanıma açılmadığından bu da Türkiye’deki iPhone 12 alacaklar için ‘iyi’ bir haber sayılmayabilir.

apple watch series 6

Bu akşamki lansmanda da biraz bahsetmek gerekirse; Ming-Chi Kuo, bu akşamki etkinlikte yeni iPad ile yeni Apple Watch Series 6’yı görmeyi bekliyor. Ancak her iki üründe de kayda değer bir tasarım yenilemesi beklenmiyor. Bununla birlikte Apple’ın uygun fiyatlı bir Apple Watch SE tanıtabileceği de söylentiler arasında. Kuo’ya göre yeni iPad Air’ın parmak izi okuyucusu, güç tuşuna entegre edilmiş olacak ve 2021 itibarıyla tüm iPhone’lar uçtan uca ekran ile tanıtılacak.

*webtekno.com’dan alıntıdır. orjinal içerik için tıklayın.

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında gazetelerde çalıştı. Bianet, Haberler.com ve Sondakika.com'da "Haber Editörü" ve "SEO Editörü" pozisyonlarını doldurdu. Şu anda gdh.digital'de "SEO Editörü" olarak çalışıyor ve Siyah Dergi için içerik üretiyor, üyelerine eğitim veriyor.

"Vesikalık" adında bir de kitabı bulunuyor.

Articles: 96

Leave a Reply