Harry Potter Evrenine Bir Dizi mi Geliyor?

Harry Potter Evrenine Bir Dizi mi Geliyor?

Kitap ve film serisi ile tüm dünya tarafından bilinen ve sevilen Harry Potter evrenine bir dizi geliyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Warner Bros ve HBO Max, dizi için ortak şekilde ilk çalışmalara başladı. Ancak dizinin daha en erken aşamada olduğu ve senaristlerle görüştükleri belirtildi. 

The Great Hall

Bu hafta aslında sizlerle paylaşmak istediğim başka bir konu vardı. Ancak az sonra anlatacağım haberi gördükten sonra o kadar heyecanlandım ki, kesinlikle bundan bahsetmeliyim dedim. Evet, başlıkta da gördüğünüz gibi Harry Potter evrenine bir dizi geliyor.

Bildiğiniz gibi Harry Potter serisi,  J. K. Rowling’in yazdığı, tüm dünyada milyonlarca satan ve film uyarlamalarıyla 7,7 milyar hasılat yapan bir kitap serisi. Bu seri o kadar sevildi ki, en son film 2011’de çıkmasına rağmen hala daha insanlar tarafından birçok ürünü satın alınıyor, koleksiyonları yapılıyor ve serinin hayranları çıkacak en ufak haberi dört gözle bekliyor. Üstüne evrenle ilgili bilinmeyen o kadar çok şey var ki! Hayranların öğrenmek istediği çok fazla konu var. Hal böyle olunca, bu haber de Potter severler üzerinde büyük etki oluşturdu.

Fantastic Beasts

 Son dönemde evrenle ilgili birçok gelişme gerçekleşti. En son, bu büyülü evrende geçen Fantastic Beasts serisinde Grindelwald karakterini oynayan Johnny Depp’in – bana göre bir hata- kadrodan çıkartıldığı ve yerine Mads Mikkelsen’in getirildiği açıklanmıştı. Bu filmin çekimleri devam ederken şimdi de,  The Hollywood Reporter’da çıkan 25 Ocak 2021 tarihli habere göre Warner-Media’nın, HBO Max’te yayınlanacak bir Harry Potter dizisi için çalışma halinde olduğu iddia edildi. Ancak dizi için henüz en başında olunduğu ve iyi fikirlere sahip senaristler arandığı konuşulanlar arasında.

The Hollywood Reporter

 The Hollywood Report bu haberi yapmasına rağmen Warner Bros ve HBO Max, stüdyoda ya da yayın platformunda böyle bir dizi için çalışma yapılmadığı söyleyerek haberi yalanladı. Bu açıklamanın sadece iki anlamı olabilir; ya Warner Bros dizi için çalışmalara başlandığının bilinmesini istemiyor ya da açıkladıkları gibi gerçekten de böyle bir dizi gelmeyecek.  Bana göre Warner Bros, dizinin varlığının bilinmesini istemediği için bu açıklamayı yaptı. Çünkü daha önce de, birçok dizi ya da film için çıkan haberleri yalanlayıcı açıklamalar yapılmış ama bu çıkan haberlerin aslında doğru olduğunu görmüştük.

Öte yandan dijital dünyadaki yayın servislerinin aralarındaki yarış düşünülürse böyle bir dizi gelebilir. Amazon Prime’ın Yüzüklerin Efendisi hamlesinden sonra HBO Max’in Harry Potter dizisi için adım atmayacak olması pek de olası görünmüyor. Ayrıca sürekli yarış halinde olduğu Disney’in, kendi yayın platformu olan Disney Plus’ta birçok yeni dizi yayınlaması düşünülürse, Warner Bros’un böyle bir koz oynaması çok mantıklı bir karar olur.

Peki, eğer Harry Potter dizisi gelirse işlenebilecek olası konular neler olabilir? Potter severler olarak hepimizin aklında mutlaka birkaç fikir vardır. O fikirleri de bir sonraki yazımda inceleyelim. Beklemede kalın.

Nox!

Kaynakça

Akkaya, M. G. (2021, 5 Şubat). Harry Potter Evrenine Bir Dizi mi Geliyor? . Elde edilme tarihi: 10 Şubat 2021 https://kulturkitapligi.wordpress.com/2021/02/05/harry-potter-evrenine-bir-dizi-mi-geliyor/

Melis Gizem Akkaya
Melis Gizem Akkaya
Articles: 19

Leave a Reply