Kalpteki Ev Film İncelemesi

Kalpteki Ev

Son zamanlarda Netflix de izlemiş olduğum güzel bir filmi sizlerle de paylaşmak istedim. Kalpteki Ev filmi sıcaklığı, mücadeleyi, kırılganlığı, üzüntüyü, yardımlaşmayı, birlik olmayı ve daha birçok duyguyu bana aynı anda hissettirdi. Özellikle geçirdiğimiz zor dönemleri göz önünde bulundurursak çatışma ve kaosun aksine böyle bir film izlemek beni hem yormadı hem de umutlandırdı.

Kocası dolandırıcılık suçundan dolayı hapse atılınca kızıyla bir başına kalan bir kadının öyküsü Kalpteki Ev. Evlerini kaybeden ve evsiz kalan anne kız bir süre otele yerleşiyor, daha sonrasında ellerindeki para da bitince otelde daha fazla kalamıyorlar. Kadın, kızına iyi bir hayat sunamadığı için bir yandan kendini suçluyor. Bir süre sokakta yaşam mücadelesi verdikten sonra, kadın devlete yardım başvurusunda bulunuyor. Bu başvuruyu yapması neticesinde kızının elinden alınması durumu söz konusu üstelik. Daha sonra karşılaştığı bir adam ona yardım ediyor, suda yüzen bir eve gidiyorlar. Yeni evleri orası fakat orada yalnız değiller tabi ki. Birçok evsizle bir arada yaşamak zorundalar. Kadın iş bulabilmek için arayışa giriyor, fakat olumsuz dönüşler alıyor, ütü yaparak para kazanıyor.

Küçük kız ise bulunduğu durumdan ötürü utanıyor, okula gitmek istemiyor. Kıyafetlerinin kirli ve ütüsüz olduğundan bahsediyor. Bu arada babasını merak ediyor, ona ulaşmaya çalışsa da başarılı olamıyor. Kendilerine yardımcı olan adam ile annesini görünce daha da sinirleniyor. Ve yüzen evden kaçıyor. Dokunaklı sahnelerden biri ise kızın anneden alınarak ayrılması ve başka bir evde yaşamaya başlaması.

Kalpteki Ev filmi İtalyan yapımı bir film ve İtalyan- İspanyol yapımı filmlerin yeri zaten bende ayrı diyebilirim. Filmin yönetmenliğini Andrea Porporati üstlenmiş. Başrolde ise Cristiana Capotondi yer alıyor. Filmde yer verilen müzikler de sakinleştirici ve güzeldi. Sizde dram türünde güzel bir film izlemek istiyorsanız önerime göz atın derim. Keyifli seyirler.

Yazar: Özlem Kazancıoğlu

Haber Merkezi
Haber Merkezi

siyahdergi.com

Articles: 39

Leave a Reply