Netflix’in Yeni Dizisi ”Emily in Paris”

Netflix bu ay izleyicilerine oldukça verimli günler sundu, son eklenen dizilerden birisi de ”Emily Paris’te” . Dizi 2 Ekim tarihinde yayınlandı. Dizi ne kadar Paris’te geçse de Amerikan yapımı bir dizi.  Birinci sezonu 10 bölümden oluşmakta.  Darren Star tarafından yaratılan yeni bir Amerikan komedi-drama internet televizyon dizisi.

Dizi Chicago’da yaşayan Emily’nin  iş için bir seneliğine Paris’e gitmesi gerekmesi ile başlıyor. Fransız kültürü ile bir ilgisi olmaması da dışlanmasına sebebiyet veriyor. Aslında işler biraz da karakterimizin sosyal medya kullanmasıyla başlamaya başlıyor.

Dizi Fransızlar ve Fransız eleştirmenler tarafından olumsuz yönde eleştiriler almasıyla ismini kötüde olsa duyurmuş oldu. Sebebi ise sadece turistik bir bakış açısıyla sergilenmesi aslında kültürleriyle ilgili bazı tanımlar oldukça yerindeydi ama tabii ki herkes aynı şekilde düşünmek zorunda değil. Yine de az çok kafamıza Fransız kültüründen bir şeyler sokuyor. En çok gördüğümüz ise Fransızca bilmemesine sinir olmaları. Fransızca yıllarca en çok bilinen ve tercih edilen dilken birden pabucu dama atıldı, bunu sebepleriyse pek konumuz değil. Fakat dizi eğlenceli ve tam çerezlik bir dizi vakit geçirmek için oldukça iyi ve sürükleyici. Hatta dilde olan bazı cinsiyetçi kelimelere de oldukça dikkat çekmekte.

İyi seyirler.

 

 

 

 

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında gazetelerde çalıştı. Bianet, Haberler.com ve Sondakika.com'da "Haber Editörü" ve "SEO Editörü" pozisyonlarını doldurdu. Şu anda gdh.digital'de "SEO Editörü" olarak çalışıyor ve Siyah Dergi için içerik üretiyor, üyelerine eğitim veriyor.

"Vesikalık" adında bir de kitabı bulunuyor.

Articles: 96

Leave a Reply