Netflix’in Yeni Dizisi ”Emily in Paris”

Estimated read time 2 min read
Görüntüleme: 222
0 0
Okunma Süresi57 Saniye

Netflix bu ay izleyicilerine oldukça verimli günler sundu, son eklenen dizilerden birisi de ”Emily Paris’te” . Dizi 2 Ekim tarihinde yayınlandı. Dizi ne kadar Paris’te geçse de Amerikan yapımı bir dizi.  Birinci sezonu 10 bölümden oluşmakta.  Darren Star tarafından yaratılan yeni bir Amerikan komedi-drama internet televizyon dizisi.

Dizi Chicago’da yaşayan Emily’nin  iş için bir seneliğine Paris’e gitmesi gerekmesi ile başlıyor. Fransız kültürü ile bir ilgisi olmaması da dışlanmasına sebebiyet veriyor. Aslında işler biraz da karakterimizin sosyal medya kullanmasıyla başlamaya başlıyor.

Dizi Fransızlar ve Fransız eleştirmenler tarafından olumsuz yönde eleştiriler almasıyla ismini kötüde olsa duyurmuş oldu. Sebebi ise sadece turistik bir bakış açısıyla sergilenmesi aslında kültürleriyle ilgili bazı tanımlar oldukça yerindeydi ama tabii ki herkes aynı şekilde düşünmek zorunda değil. Yine de az çok kafamıza Fransız kültüründen bir şeyler sokuyor. En çok gördüğümüz ise Fransızca bilmemesine sinir olmaları. Fransızca yıllarca en çok bilinen ve tercih edilen dilken birden pabucu dama atıldı, bunu sebepleriyse pek konumuz değil. Fakat dizi eğlenceli ve tam çerezlik bir dizi vakit geçirmek için oldukça iyi ve sürükleyici. Hatta dilde olan bazı cinsiyetçi kelimelere de oldukça dikkat çekmekte.

İyi seyirler.

 

 

 

 

Yazar:

Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, Uluslararası İlişkiler öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında çeşitli gazetelerde çalıştıktan sonra kariyerine Haberler.com'da "Haber Editörü" olarak devam ediyor. www.sonhaberioku.com adındaki haber platformunun sahibidir.
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bunları mutlaka okumalısın

Yazarın diğer yazıları

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın