Netflix’in Yeni Türkçe Filmi: Azizler , 8 Ocak’ta Yayında

Estimated read time 3 min read
Görüntüleme: 212
0 0
Okunma Süresi1 Dakika, 51 Saniye

Netflix geniş kadrosu ile yeni bir Türkçe filmi daha Türkiye seyircisi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Yönetmenliğini Yağmur Taylan ve Durul Taylan ‘ın üstlendiği film 8 Ocak’ta online dizi film izleme platformu Netflix ‘te yayınlanacak.

Covid-19 nedeniyle vizyon tarihi ertelenen filmlerin arasında Türk sinemasının önemli isimlerinden Durul ve Yağmur Taylan kardeşlerin yönetmenliğini üstlendiği “Azizler” filmi de bulunuyordu. Netflix, merakla beklenen bu filmi kendi bünyesine katmaya karar verdi ve film yakın zamanda sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Son derece güçlü bir kadroya ve senaryoya sahip olan bu film, aslında ilk olarak sinema salonlarında yayınlanacaktı. Ancak Netflix’in yeni takviminde yerini aldı. Azizler filminin konusu, oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi gibi önemli bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Keyifli okumalar dileriz.

Azizler filminin kadrosunda kimler var?

Türkiye sinemasının adeta mihenk taşlarından birçok isim yer alırken, yeni ve umut vaat eden birçok oyuncuya da yer verilmiş. Başrollerde Engin Günaydın, Haluk Bilginer ve Binnur Kaya‘yı görürken; Güldür Güldür, Yalan Dünya ve Ölümlü Dünya gibi yapımlarda karşımıza çıkan İrem Sak, Masum ile oyunculuğun zirvesini sergileyen isimlerden Okan Yalabık, Behzat Ç.’nin Harun’u Fatih Artman ve Öner Erkan gibi birçok başarılı oyuncu Azizler filminde boy gösterecek.

Senarist Berkun Oya…

Berkun Oya ismi çoğumuza Bir Başkadır projesi ile tanıdık gelmeye başlamıştı elbette Bir Başkadır Oya’nın tek projesi değil. Masum(2017), Analar ve Anneler(2015) ve İntikam(2013) gibi filmlerinde senaristliğinde kendisi bulunmuştu.

Azizler filminin konusu ne olacak?

Azizler filmi dram ve komedi türünde bir film olarak karşımıza çıkacak. Gençlik yıllarının yavaş yavaş sonuna doğru ulaşan Aziz, gençken kurduğu hayallerini gerçekleştiremediğini fark edince depresif bir havaya bürünecek. Hem 4 yıllık hem de memnun olmadığı ilişkisinden son derece sıkılınca, artık hayatında bir değişiklik yapması gerektiğine karar verecek ve ilk olarak kız arkadaşından ayrılmak isteyecek.

Aziz’in tek hayali, tanıdığı insanlardan tamamen uzaklaşıp kendine yepyeni bir hayat kurmak olacak. Aziz bu tür düşünceler içerisinde boğulurken karşısına her şeyi değiştirebilmek için bir fırsat çıkacak, ancak tek bir şartla: Herkese yalan söylemek.

Aziz, her şeyi göze alıp yalan söylemeye başlar ancak söylediği yalanlar bir bir ayağına dolanmaya ve onu bir takım zorluklara sürüklemeye başlayacak. Biz de seyirci olarak, hem Aziz’in hayatını değiştirme çabalarına hem de yalanları yüzünden başına gelecek olaylara tanıklık edeceğiz.

Resmi fragmanı aşağıda ki linkten izleyebilirsiniz…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bunları mutlaka okumalısın

Yazarın diğer yazıları

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın