Only Murders in the Building dizi incelemesi

“3 sezon, karmaşık ilişkiler, yine aynı apartman ve yine çözülmesi gereken yeni bir cinayet!”

Merhaba dizi severler, oldukça uzun bir süredir sizleri “boşlayarak” sanırım kendime ihtiyacım olan tatili sundum. Nereden nasıl başlayacağımı bilemesem de yazı yazmak bisiklet sürmek gibi bir şey olduğundan ilerleyen zamanlarda gücümü toplayıp, ilham perilerini yanımdan ayırmayacağım. Konumuza dönecek olursak bugün, birçoğumuzun bildiği hatta bazılarımızın izlediği bir dizi önerisi ile geldim: Only Murders in the Building

Only Murders in the Building dizisi 

Yani, ‘Binada Sadece Cinayetlerin’ yaşandığı bir apartman dairesinde oturduğunuzu düşünün. Ne yapardınız? Tabi ki de 21. yüzyıl insanları olarak yaşananların izini sürüp, deliller toplayarak ve bazen de sırf gerçekleri öğrenebilmek için hayatınızı tehlikeye atıp, tüm bunları da açtığınız yeni bir podcast hesabından, Podcast’ler yaparak diğer insanlar ile paylaşırdınız değil mi? İşte tam olarak sizin düşündüğünüzü düşünmüş olacaklar ki, bu apartmandaki kahramanlarımız da bunu yapıyorlar.

Usta isimler Only Murders in the Building’de

Başrollerini Steve Martin, Martin Short ve Selena Gomez’in paylaştığı dizi, gizem ve cinayet dizilerine yeni bir soluk getirmeyi başarıyor. Bölümleri 30-35 dk arası sitcom tadında olan dizi, başrollerine birbirinden farklı kariyerleri için prestijli ödüller kazandırmasının yanı sıra kendisi de birçok ödülün sahibi olup, eleştirmenlerden tam puan alarak zirveye oturuyor.

Only Murders in the Building 3. sezon konusu

Geçtiğimiz günlerde 3. Sezonundan iki bölüm yayınlanan dizi, beni düzenli takipçisi olarak, açıkçası ilgimi çekmeyi başardı. Hatta itiraf etmek gerekirse annemin de… Yaş aralığı geniş bir içerik oluşturmak zordur -bence- ve bu anlamda yaptıkları şeyde başarılı olduklarını kendimce test etmiş oldum diyebilirim. Sanırım… Geçtiğimiz iki sezon, aynı cinayetin gizemini çözmek için türlü entrikaların ortasında kalan bu üç kahramanımız hem kendileri hakkındaki bilinmeyenleri hem de birbirlerini keşfettiler, tanıdılar. Bizler de onları tanıdık ve sevdik. Bulunduğumuz jenerasyon gereğince Selena Gomez’i tanımayan yoktur bence fakat, Martin Short ve Steve Martin ikilisi ile ilk defa bu dizi ile tanıştım. Belki aramızda çoktan bilenler vardır bile, Lütfen beni yadırgamayın…

Selena Gomez ‘Mabel Mora’ rolünde Only Murders in the Building’de

Üçüncü sezon bize ne getirecek bilemiyoruz fakat, güçlü bir beklentimiz olduğu kesin. Yeni bölümler geldikçe buradan da güncelleme yapmayı düşünerek, bu sırada bu ilk iki sezona bizler bir göz atalım. Ne dersiniz? Güçlü bir ‘Evet’ cevabı almış olduğumu kabul ederek başlıyorum.

  • Mabel Mora (Selena Gomez)
  • Charles-Haden Savage (Steve Martin)
  • Oliver Putnam (Martin Short)

Bu üçlüyü bir araya getiren büyük olay, birgün Arconia adlı apartmanda yaşanmış olan intiharın aslında bir cinayet olduğu düşüncesi oluyor. Ve meraklı apartman sakinlerimiz, puzzle’ın kayıp parçalarını bulup, bütün resmi görmek için dedektiflikçiliğe soyunuyor. İşlerini iyi yapıp yapmadıkları biz izleyicilerin gözlemlerine/kararına kalmış.

Sırlarla dolu bir maceraya hazırsanız yapmanız gerekeni biliyorsunuz. İyi seyirler sanal dostlar!

sudepamukcu
sudepamukcu

Çeşitli sayfalarda İçerik Editörlüğü yapmış olan Pamukçu, Uludağ Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisidir. Haziran 2023'den bu yana Siyah Dergi yazarıdır.

Articles: 11

Leave a Reply

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyicinizi lütfen kapatın!

Reklamları engellemek için uzantılar kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyicileri devre dışı bırakarak bize destek olun. Tarayıcınızdan reklam engellemeyi kapatmanız demek Siyah Dergi\'nin sürdürülebilir bir proje olmasına destek olmak demektir. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO