İSTANBUL SERGİ TAKVİMİ: Bu hafta sonu (16-17 Aralık) İstanbul’da hangi sergiler var? 🎨

2023 sanat sezonu hızla devam ederken, birçok müze ve galeri, sanatseverlere kaçırmamaları gereken sergileri sunmaya devam ediyor. Bu hafta sonu (16-17 Aralık) İstanbul’da hangi sergiler var?” sorusunun yanıtını merak edenler için devam eden sergileri derledik.

Bu hafta sonu (16-17 Aralık) İstanbul ücretsiz sergiler 2023 için gerçekleşen ve sanatseverlerle buluşan kültür ve sanat etkinliklerini keşfetmek için takvimimizi inceleyebilirsiniz.

BU HAFTA SONU (16-17 ARALIK) İSTANBUL’DA HANGİ SERGİLER VAR?

İstanbul, tarih boyunca zengin kültürel mirası, eşsiz coğrafyası ve sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yaparak adeta bir sanat ve kültür başkenti olmuştur. Siyah Dergi editörleri olarak sizler için bu hafta sonu mutlaka görmeniz gerektiğini düşündüğümüz sergileri bir araya getirdik.

“BİR İÇGÖRÜ MEKÂNI: AKBANK SANAT VE 30 YIL” SERGİSİ

Akbank Sanat, 30 yıllık bir serüvenin izini süren özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. “Bir İçgörü Mekânı: Akbank Sanat ve 30 Yıl” adlı sergi, 31 farklı sergi ve onların ardındaki hikayeleri keşfetme fırsatı sunarak ziyaretçilere zamanda bir yolculuk vaat ediyor.

 • Sanatçı: Karma 
 • Tarih: 6 Aralık 2023 – 20 Ocak 2024
 • Yer: Akbank Sanat

“BASE” KARMA SERGİSİ

Türkiye’nin yeni mezun genç sanatçı adaylarının eserlerini bu yıl 13-17 Aralık 2023 tarihleri arasında Akaretler Sıraevler ev sahipliğinde No:37-39 ve 41’de  aynı çatı altında buluşturacak olan BASE açıldı.

 • Sanatçı: Karma (120 sanatçı)
 • Tarih: 13 – 17 Aralık 2023
 • Yer: Akaretler Sıraevler (11.00-19.00 arası ziyaret edilebilir.)

“KABİN FANTASTİK” SERGİSİ

“Kabin Fantastik” sergisinde Güneş Terkol’un bu yıl altı ayını geçirdiği Paris merkezli misafir sanatçı programı Art Explora’da ürettiği ve İstanbul’da üretimine devam ettiği daha önce görülmemiş son dönem işleri yer alıyor. Sergide sanatçıyla özdeşleşen uçuşan, girdiği mekâna göre hâl ve durum değiştiren, sanatçının adeta ikinci bir derisi hâline dönüşen tül üzerine dikiş yapıtlarına tarot kartlarını andıran Rüya Günlüğü isimli kumaş üzerine dikiş işleri eşlik ediyor. 

 • Sanatçı: Güneş Terkol
 • Tarih: 23 Kasım – 20 Aralık 2023
 • Yer: Ferda Art Platform

“432” SERGİSİ

Her ışık renginin farklı bir enerjiye sahip olduğu düşüncesinden ilham alan Melisa Özgür, “432” sergisiyle bu doğal olgunun sanatındaki yansımalarını ziyaretçilere sunuyor. 432 Hz frekansının, bilinen 440 Hz’e göre daha sakinleştirici olduğuna inanılan mucizevi bir frekans olduğu düşüncesi serginin temasını belirliyor. Özgür, sanat ilhamını tuvale yansıtırken iç enerjinin dışa vurumunu çağdaş bir bakış açısıyla yorumluyor.

 • Sanatçı: Melisa Özgür
 • Tarih: 29 Kasım – 24 Aralık 2023
 • Yer: Decollage Art Space
Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü

siyahdergi.com imtiyaz sahibi ve editörü olan Serhıldan Hülakü, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Çeşitli web sitelerine ve kendi sosyal ağlarına içerik üreten Hülakü, gazetecilik ve medya alanında gazetelerde çalıştı. Bianet, Haberler.com ve Sondakika.com'da "Haber Editörü" ve "SEO Editörü" pozisyonlarını doldurdu. Şu anda gdh.digital'de "SEO Editörü" olarak çalışıyor ve Siyah Dergi için içerik üretiyor, üyelerine eğitim veriyor.

"Vesikalık" adında bir de kitabı bulunuyor.

Articles: 96

Leave a Reply